You have reached the website

Giriş geri dön

KAHVEMİZ SİZE
NASIL ULAŞIYOR

Her gün, satın alıp dönüştürdüğümüz kahve, fabrikalardan ve dağıtım merkezlerinden müşterilere ulaştırılmaktadır. Ürünlerimizi bir karayolu, demiryolu ve deniz taşımacılığı ağı aracılığıyla giderek artan bir biçimde kentlileşmiş bir popülasyona ulaştırıyoruz.

ZORLUKLAR

NNESCAFÉ® Dolce Gusto® kapsüllerinde, nakliye kahve fincanı SG emisyonlarının %9'undan sorumludur (Yenilenebilir olmayan enerjinin %10'u ve kullanılan suyun %1'i).

HEDEFLERİMİZ

Taşımacılığın en verimli şekilde uygulanmasını sağlamak, böylece kat edilen mesafeleri azaltmak, sera gazı (SG) emisyonlarını en aza indirmek ve gürültü ve trafik yoğunluğu etkisini azaltmak.

 

NE YAPIYORUZ

Örneğin karayolu yerine deniz ve demiryolu kullanmak suretiyle taşımacılık araçlarını daha da iyileştirme fırsatlarını arıyoruz. 2013'te, Nestlé Germany, NESCAFÉ® Dolce Gusto® kapsüllerini Girona'dan Almanya'ya, 58 nakliye ile yedi ayda taşımıştır. Birleşik taşıma kullanıldığında yayılan CO2, yalnızca karayolu taşımacılığıyla karşılaştırıldığında, dört kat daha azdır.

 

NELER GERÇEKLEŞTİRDİK

Yukarıdaki örnekte, birleşik demiryolu ve karayolu sayesinde 42 ton CO2 tasarrufu gerçekleştirilmiştir.

22014 itibariyle, Almanya'daki yeni fabrikada üretilen ve dağıtımı yapılan her bir kapsülün, mevcut düzen ile karşılaştırıldığında, %20'den fazla CO2 emisyonu tasarrufu sağlaması beklenmektedir.