You have reached the website

Giriş geri dön

VURGU

Kahve zinciri boyunca kararlı bir biçimde daha iyi ve daha sorumlu olmayı amaçlıyoruz. Burada 2006 yılında ölçülmüş iyileştirmelerimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilirisiniz. Aynı zamanda, Almanya'daki yeni kapsül fabrikasını da öğreneceksiniz.

NESCAFÉ® Dolce Gusto®
Yaşam Döngüsü Ölçümü

Yaşam Döngüsü Ölçümü (LCA), bir ürünün yaşam çevrimi boyunca –kaynak malzemelerden ömrünü dolduran ürünün imhasına kadar– olası çevresel etkisini ölçmemize olanak tanıyan uluslararası kabul edilmiş bir metodolojidir ve iyileştirme gereken alanları belirlememize yardımcı olmaktadır. Burada, kahve zinciri boyunca her adımda daha sorumlu davranma doğrultusundaki eylemlerimizin sonuçları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

NESCAFÉ® Dolce Gusto® sisteminin çevresel etkisini izlemek için, günde iki kez bir fincan kahve yapılmasına dayalı sayıları kullanarak, düzenli olarak LCA uygulamaktayız. Bu bilgi, işlemimizin her aşaması sırasında çevresel etkimizi ölçmemize ve iyileştirme alanlarını belirlememize yardımcı olmaktadır. Alman pazarı için yürütülen LCA, işlemimizin her aşamasında sera gazı emsiyonlarını göstermektedir.

 

Bunun ötesinde, LC, Melody makine yelpazemizin, yeni eko-modu sayesinde, çevre performansını (120 ml fincan için ve 2006'da lansmanı yapılan ilk model ile karşılaştırıldığında) etkili bir biçimde iyileştirdiğini göstermektedir.

 

Schwerin NESCAFÉ® Dolce Gusto® fabrikası

Almanya, Nestlé’nin dünya genelinde dördüncü en büyük pazarıdır ve NESCAFÉ® Dolce Gusto® satışları açısından bir numaralı pazardır. Yerel üretimi güçlendirmek için, Almanya'da yeni bir (kapsül) fabrikası oluşturmaya karar verdik. €220M bütçesiyle, bu proje şirketin Almanya'daki en büyük yatırımıdır ve Avrupa'daki en büyük yatırımlarımızdan biridir.

Schwerin'de (Hamburg'a 100 km, Avrupa'nın önemli kahve ithalat limanı) bulunan fabrika, Tutbury, İngiltere ve Girona, İspanya'dan sonra, şirketin üçüncü tam-tahsisli NESCAFÉ® Dolce Gusto® üretim yeridir. 12 yeni üretim hattıyla, bu fabrika Mayıs 2014'ten beri çalışmakta ve Alman, İskandinavya ve Doğu Avrupa pazarları için yılda iki milyar kapsül üretmektedir.

Şirketin dünya genelinde daha sürdürülebilir binalar geliştirme doğrultusundaki çabalarında, Schwerin fabrikası Altın LEED sertifikası almayı hedefleyecektir. Fabrikanın orta vadede 450 yeni iş yaratması ve bu bağlamda yerel istihdama önemli katkı sağlaması beklenmektedir.